Antycellulitowy, odchudzający, ujędrniający; bańką chińską

Leczenie podciśnieniem jest bardzo starą metodą. W dawnych czasach używano w tym celu wydrążonych w środku rogów. Już wówczas zauważono korzystny wpływ podciśnienia w chorobach górnych dróg oddechowych (zapalenia płuc, opłucnej, nieżytu) i w zespołach bólowych kręgosłupa.

 

Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry.

Masaż ten pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu.

W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukacja tkanki tłuszczowej. Bańka chińska ma nieocenioną moc w zastosowaniu w kuracji antycellulitowej.

 

"Cellulit to problem 99% kobiet, a bańka chińska znajduje się w czołówce skutecznych oraz sprawdzonych zabiegów redukujących ten defekt. Masaż bańką chińską uelastycznia i wygładza skórę, rozbija tkankę tłuszczową, zwiększa ukrwienie tkanek, dzięki czemu ułatwia penetrację preparatów wyszczuplających w głąb skóry stosowanych po zabiegu. Efektem jest wyraźna poprawa jakości skóry, znacznie zmiejszony, a w niektórych przypadkach zlikwidowany cellulit oraz zmniejszony obwód części ciała, które były poddane masażowi." - Anna Andrzejewska z Instytutu Urody New Look.

 

W wyniku masażu bańką chińską mogą pojawić się zaczerwienienia i siniaki dlatego nie stosujemy go u osób mających skłonność do pękających naczynek. Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, w okresie menstruacji oraz osoby mające żylaki.

Inne przeciwwskazania:

  • podwyższona temperatura ciała
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry
  • wysiękowe zapalenie stawów
  • obrzęki niewiadomego pochodzenia
  • gruźlica, nowotwory.
Masaż bańką chińską powinien być wykonywany w seriach (10-12 zabiegów) z odstępami między kolejnymi zabiegami, profilaktycznie przynajmniej raz w tygodniu. 
Powstałe po terapii wybroczyny wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów.