Odstresujący dłoni i stóp z elemntami refleksoterapii

Masaż odstresowujący pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Refleksoterapia - opiera się na założeniu, że na podeszwach stóp, wewnętrznych powierzchniach dłoni i głowie znajdują się punkty - receptory, które kanałami energetycznymi łączą się z poszczególnymi częściami ciała. Miejsca te na skórze nazywa się refleksami (stąd termi refleksologia, określający naukę), ponieważ jak w lustrze "odbija się" w nich cały organizm. Podczas zabiegu terapeuta ugniata i masuje z mniejszą lub większą siłą każdy obszar.

Zabieg wykonuje się na dłoniach ale najczęściej na stopach, bo to daje najlepsze efekty. Na nich bowiem znajdują się rejony (zakończenia ponad 7200 receptorów), które odpowiadają za pracę wszystkich organów.

 

Uciskanie i masowanie refleksów znakomicie odpręża, zmniejsza napięcie nerwowe oraz dodaje energii. Odzyskując siły witalne i stajemy się odporniejsi, bo sprawniej działa system immunologiczny. Zmniejszają się również stany zapalne, obrzęki i ból (np. uciskanie odpowiednich punktów na dużym palcu może złagodzić bóle głowy i szyi). Dzięki zabiegom łatwiej utrzymać ciało w dobrej kondycji i poprawić samopoczucie.