Gorącymi i zimnymi kamieniami

La ston therapy - zwany inaczej terapią ciepłymi i zimnymi kamieniami. Jest to masaż, który wykorzystuje gładkie, rozgrzane lub schłodzone kamienie w celu usunięcia sztywności, bólu i odbudowaniu energii w bolących mięśniach i stawach.

Masażysta podczas terapii wykorzystuje kamienie o różnych kształtach i w różnych rozmiarach. Różna wielkość kamienie przeznaczona jest do masażu różnych części ciała.

Kamienie znakomicie magazynują energię termiczną, co pozwala na wykonanie masażu zarówno ciepłymi jak i zimnymi kamieniami. Kamienie podgrzewane są w spacjalnych do tego celu podgrzewaczach do różnych temperatur od 0 do 60 stopni Celsjusza.

Wykorzystanie różnych technik masażu ciepłymi i zimnymi kamieniami wywołuje relaksację fizyczną, psychiczną i duchowe połączenie z energią ziemską. Dzięki przepływowi energii uzyskuje się uczucie równowagi.

Masaż kamieniami jest formą oddziaływania na organizm, która wkorzystuje bodźce mechaniczne w postaci ciepła, zimna i ucisku w celu wywoływania reakcji fizjologicznych w organizmie człowieka.

Ciepłe kamienie poprawiają przepływ limfy i krwi, poprzez rozszerzenei naczyń krwionośnych, zwiększenie przepływu krwi przez mięsnie, która dostarcza substancje odżywcze a zabiera produkty przemiany materii, czyli w efekcie przyspiesza proces przemiany materii.

Rozgrzane kamienie dostarczają również kojące i uzdrawiające ciepło, docierające do tkanek położonych głęboko. Gorące kamienie poprawiają ukrwienie i zmniejszają sztywność.

Zimne kamienie używane są przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

W czasie masażu pacjent odczuwa zminay w temperaturze ciała, wysokość tętna i częstość oddechów, które spadają i rosną.